sobota, 10 marca 2012

Sometimes you just need to start again in order to fly

Kwartał to naprawdę kawał czasu, a patrząc na datę mojej ostatniej notatki tutaj - prawie tyle czasu minęło. Nie znam dokładnej definicji bloga osobistego, mogę się jednak tego i owego domyślać, i dochodzę do wniosku, że jako autorka mam prawo robić z nim, co chcę. A jednak czuję, że nieco zawiodłam - jednak zawsze tu wracam i teraz dzieje się dokładnie to samo.

Być może ktoś, kto od czasu do czasu poświęcał te kilka sekund na wpisanie adresu mojego bloga w wyszukiwarkę, czeka na jakieś sprawozdanie (najlepiej udokumentowane fotograficznie) z tego, co się ze mną działo ostatnimi czasy. Niestety, nie podróżowałam praktycznie w ogóle, nie poznałam zbyt wielu nowych ludzi ani nawet nie przefarbowałam włosów. Ciekawe, bo jednak czuję się, jakbym naprawdę wróciła (wracała...?) z dalekiej podróży. Tak naprawdę nie wiedziałabym, jakimi słowami określić to, co się działo. Nie tylko dlatego, że ogólnie było tego dużo (a jednak!), ale po prostu byłby to już nie wiem, który raz, kiedy opowiadałabym tą samą historię, a mimo wszystko wydaje mi się, że to wszystko jest nie do opowiedzenia. 

Rzadko mi się to zdarza, ale posklejałam zdjęcia z ostatnich trzech miesięcy, tworząc taki mini kolaż odnośnie minionych wydarzeń. Nie używałam swojego aparatu zbyt często, stąd kilka zdjęć poniżej pochodzą z mojego telefonu, ale postanowiłam wykorzystać wszystkie możliwe źródła fotografii, aby chociaż w małym stopniu jakoś skleić w jedną całość to wszystko, co już za mną. 


Nie doszukujcie się sensu w niektórych ze zdjęć powyżej, bo są tu takie, które umieściłam "bo tak mi pasowało". :) A jak wiadomo nie każdy ruch przedstawicielki płci żeńskiej naznaczony jest jakąkolwiek logiką.

A odbiegając już od tematu tego, co było (czyli wstępu w mojej notce), i szybko przechodząc do jej zakończenia (ha, nie spodziewajcie się rozwinięcia!), to cieszę się każdym promieniem słońca i każdym ciepłym wieczorem. Wiosna to moja ulubiona pora roku, o tym wspominałam pewnie nie raz. Powtarzać to mogę again and again, jeśli tylko przysporzy mi to więcej tego cudownego ciepła i słońca. To niesamowite, jak pogoda dobrze robi człowiekowi na psyche. Nieważne, czy masz burdel w życiu czy tylko w torebce, nieważne, czy starczy Ci pieniędzy na wszystko, co sobie zaplanowałaś w danym miesiącu, i już broń Boże nieważne, czy jakiekolwiek zaplanowane wcześniej rzeczy udaje Ci się zrealizować - jedno słoneczne popołudnie, kilkanaście minut, kiedy nie musisz się martwić o zapięty płaszcz, a po dworze śmigasz już w balerinach - wszystko inne przestaje mieć znaczenie. Ja się po prostu wyłączam. Cudowne chwile na oddech, na oddech bez skrupułów, bez wstydu i bez wiecznego zamyślenia.

Wiosna, ach to ty.


5 komentarzy:

 1. coś mnie tknęło żeby tu zajrzeć i jak widzę było to trafne przeczucie;)
  sympatyczny fotoskładak
  pozdrawiam i samego słońca życzę;)

  (kieliszek)

  OdpowiedzUsuń
 2. doooookładnie! cieszę się, że też to czujesz! wiosna jest cudowna. u mnie zapowiadają od czwartku 15-20 stopni, jest pięknie! :D
  i chciałam dodać, iż zaglądałam tutaj jakieś 30 razy w ciągu Twojej nieobecności mając nadzieję, że w końcu coś przeczytam/zobaczę. już nawet zaczęłam myśleć, że gdzieś sobie odfrunęłaś, a tutaj taka niespodzianka! :D fajnie, że jesteś hihi :D

  OdpowiedzUsuń
 3. fajnie, że wróciłaś :)

  OdpowiedzUsuń
 4. niech te zdjęcia będą rozwinięciem...

  wiosna ma coś w sobie magicznego...razem z nią można wrócić do żywych :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ej! skandalicznie rzadko dodajesz wpisy:p
  (kieliszek)

  OdpowiedzUsuń